OTÁZKY A ODPOVĚDI

Často kladené otázky a odpovědi

Concrete Canvas je v podstatě betonová tkanina. Jde o hotové konstrukční řešení, které nahrazuje  beton, betonové prefabrikáty,  geosyntetické a hydroizolační materiály . Skládá se ze dvou vrstev textilní tkaniny, mezi nimiž je vrstva kvalitní suché cementové směsi. Textilní vrstvy jsou vzájemně propojeny polyesterovými vlákny. Po hydratování  cementová směs rychle zatvrdne. Výsledkem je silná betonová vrstva vyztužená textilními vlákny. K instalaci CC nejsou zapotřebí další materiály, speciální vybavení a stroje, stačí dostatek ručních nástrojů a upevňovacích prvků.

Standardní šířka CC5 je 1,0 m, pro CC8 a CC13  je šířka 1,1 m. Momentálně jsou dostupné i extra široké náviny se šířkami 2m, 3m až 4m. Na požádání je možné vyrobit i užší rolky.

Ano, ale po hydrataci se dá s materiálem pracovat 1-2 hodiny, přičemž dbejte na řádnou hydrataci materiálu. Nedoporučuje se hydratovat materiál pouze deštěm.

Materiál nelze přehydratovat, proto může být instalován i pod vodou, dokonce i v moři.

Pokud je materiál položen správně, tak se v budoucnu nevyžaduje pravidelná údržba. To snižuje náklady na provoz CC skoro na nulu.

Concrete Canvas by se měl skladovat v uzavřených obalech, ve kterých je  dodáva výrobce. Místo pro skladování CC by mělo být suché a zakryté.